Exam Navigator Farkı

Tüm seçeneklerin Analizi

ExamNavigator sadece doğru yanıtı açıklayan klasik çözüm yöntemlerinin aksine, her seçeneği ayrı ayrı analiz eden ve en kapsamlı çözümleri sunan bir sistemdir. “Uzaktan Eğitimin” esas mantığına uygun şekilde, tüm soru analizler bir öğretmen veya ek bir kaynağa ihtiyaç duymayacağınız şekilde hazırlanmış olup, bu sorular aynı zamanda videolu analizler ile pekiştirilmektedir.

Tüm Soru Ve Seçeneklerin Çevirisi

ExamNavigator Eğitim Paneli’nde tüm soru ve seçeneklerin cümle cümle çevirisi bulunmaktadır ve bu çevirilerin tamamı uzman eğitim kadromuz tarafından özenle hazırlanmıştır. Böylece, soruları bireysel olarak çalışırken, hiçbir yardıma ihtiyaç duymayarak gerçek anlamda bir “Uzaktan Eğitim” deneyimi yaşayacaksınız.

Tüm Soru Ve Seçeneklerin Çevirisi (Türkiye’de İlk Defa)
Sıfırdan 100’e Tek Pakette İngilizce

Sıfırdan 100’e Tek Pakette İngilizce

Exam Navigator, klasik seviye yöntemlerinden farklı olarak bir bütünlük içerisinde konuları ele alan en net ve açıklayıcı biçimde anlatımlar sunan bir sistemi sizlerin kullanımına sunuyor. Başlangıç düzeyinde bir öğrencinin kurs veya dersaneye giderek YDS’den 70 puana ulaşması yaklaşık 2 sene sürmekte ve bu öğrenci YDS eğitimi için en az 3000 TL harcamak durumundadır. Exam Navigator ile hem paradan hem de zamandan tasarruf edeceksiniz. Çünkü Exam Navigator ile YDS’ye 7/24 çalışma imkânı bulacak ve bir kursun size vereceğinden çok daha fazlasını çok daha ucuza elde etmiş olacaksınız. Eğitim panelimizi incelediğiniz zaman ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Yüzlerce Saat Videolu Anlatım

Exam Navigator size sadece yazılı çözümler sunmamakta, bunların yanı sıra videolu anlatımlar ile YDS’ye çok daha iyi hazırlanmanızı sağlamaktadır.

Videolu Anlatımlar:

 • Gramer Konu Anlatımları
 • Çıkmış Soruların Çözümleri
 • “Vocab Navigator” Soru Çözümleri
 • “Grammar Navigator” Soru Çözümleri
 • “Phrasal Verb Navigator” Soru Çözümleri

Kelimeleri Ezberleten Değil
Öğreten Sistem

YDS, LYS 5, TOEFL, IELTS, Proficiency gibi sınavlarda ve Genel İngilizce eğitiminde Kelime Bilgisi başarıya ulaşmada oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Kelime Dağarcığını geliştirmede öğrencilerin büyük sıkıntı yaşadıkları görülmektedir. Ayrıca bu bölüm öğrencilerin çalışırken en çok sıkıldıkları kısımdır. Çoğu zaman kişiler Kelime Bilgisi yüzünden çalışmayı bırakıp kelime öğrenememe sorununun kendilerine has bir yeteneksizlikmiş gibi algılamaya başlarlar. Tam bu noktada Exam Navigator bu bölümü hem kolay öğrenilir hem de eğlenceli bir hale getirmiştir. Binlerce kelimeyi oyunlar ve bulmacalar yoluyla çabuk ve etkili bir şekilde öğreneceksiniz. Dilerseniz kelime etkinliklerimize bir göz atalım:

Kelimeleri Ezberleten Değil Öğreten Sistem
Kelime Oyunları

Kelime Oyunları

Geçmiş yıllara ait kelimeleri oyunlar yoluyla çalışacak ve kelimeler sürekli oyunlarda tekrar edildiği için binlerce kelimeyi farkına bile varmadan, kalıcı bir şekilde ve kısa bir sürede öğreneceksiniz.

Eski sınavlarda geçen kelimelerin yanı sıra Mesleki Bazda Kelimeleri de oyunlar yoluyla öğrenmiş olacaksınız. Bu meslekler:

 • Havacılık İngilizcesi
 • Hukuk İngilizcesi
 • Tıp İngilizcesi
 • Turizm İngilizcesi
 • İktisadi Terimler
 • Bilişim Terimleri

Bulmacalar

Bulmacalar yoluyla kelime öğrenme klasik öğrenme metotlarına nazaran çok daha etkili ve kalıcı bir yöntemdir. Bu noktadan hareketle, temel düzeydeki 2000 kelimeyi bulmacalar yoluyla öğrenebileceğiniz 2 kitabı sizlere ücretsiz olarak gönderiyoruz.

Neden Temel 2000 Kelime?

İngilizceden İngilizceye sözlük kullanabilmek için temel düzeydeki 2000 kelimeyi bilmek şarttır. Çünkü bu tür sözlüklerde sözcükler açıklanırken temel 2000 kelimeden yararlanılmaktadır. Bu bağlamda, temel düzeydeki 2000 kelimeyi öğrenerek kendinizi ifade edebilecek kelime altyapısını oluşturacak ve eş anlam – zıt anlam vb. şekildeki ileri düzeyde kelime öğrenme çalışmalarını rahatlıkla yapabilecek bir düzeye gelmiş olacaksınız. Başka bir deyişle, temel 2000 kelime İngilizceye yeni başlayanlar için ileri düzey kelime altyapısını oluşturmada bir basamak görevi görmektedir.

Bulmacalar

Kelime Soruları

Exam Navigator üyelerine ücretsiz olarak “Vocab Navigator” Soru Bankası’nı gönderiyoruz. Ayrıca bu kitaptaki kelime soruları eğitim panelinde de mevcut olup bu soruların videolu çözümleri ve analizlerine ExamNavigator eğitim panelinden ulaşabileceksiniz.

Kelime Soruları
Tüm Soru Ve Seçeneklerin Çevirisi (Türkiye’de İlk Defa)
Tüm Soru Ve Seçeneklerin Çevirisi (Türkiye’de İlk Defa)
Vocab Navigator
Kelime Soruları
Phrasal Verbs
Phrasal Verbs Analiz
Phrasal Verbs Kitabı

Phrasal Verbs

Kelime alanında kişilerin öğrenmede en çok zorlandıkları ve bu nedenle çalışmayı keyifsiz buldukları bölüm hiç şüphesiz “Phrasal Verbs” kısmıdır. Exam Navigator olarak bu alanı da sizin için kolay ve keyifli bir hale getirdik. Exam Navigator üyelerine “Phrasal Verb Navigator” kitabını ücretsiz gönderiyoruz. Ayrıca bu kitaptaki Phrasal Verb soruları eğitim panelinde de mevcut olup bu soruların videolu çözümleri ve analizlerine Exam Navigator eğitim panelinden ulaşabileceksiniz.

Renkli Çeviri Analizleri

Exam Navigator üyelerine “Reading Navigator” kitabını ücretsiz gönderiyoruz. Bu kitapta özgün okuma parçaları, bu parçalara ait renklendirilmiş çeviriler ve önemli kelimeler bulunmaktadır. Özellikle İngilizce seviyesi başlangıç düzeyinde olanlar için bu kitap benzersiz bir kaynaktır. Çünkü bu kitaptaki tüm İngilizce cümlelerin çevirisi mevcuttur. Ayrıca bu cümlelerde geçen ifadeler renklendirilerek başlangıç seviyesinde olan bir kişinin yardım almaksızın, tek başına çeviri yapabilmesi ve tüm cümleleri bütünüyle anlayabilmesi sağlanmıştır. Ayrıca bu parçalarda geçen kelimeleri de çalışarak binlerce kelimeyi dağarcığınıza katmış olacaksınız.

Renkli Çeviri Analizleri
70 Puan Garantisi

Sözlük

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque nibh lorem, sagittis quis vehicula nec, bibendum eu erat. Fusce vitae magna dui. In hac habitasse platea dictumst. Pellentesque id mi nisl. Fusce adipiscing lorem vitae mi sagittis cursus.

Kelime / Cümle Dinleme Motoru

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque nibh lorem, sagittis quis vehicula nec, bibendum eu erat. Fusce vitae magna dui. In hac habitasse platea dictumst. Pellentesque id mi nisl. Fusce adipiscing lorem vitae mi sagittis cursus.