Word Puzzle 2

Word Puzzle 2

Word Puzzle 2


Gerek Genel İngilizce çalışması yaparken, gerekse tüm akademik sınavlara hazırlanırken, kelime dağarcığını geliştirmek öğrencilerin en çok zorlandığı ve en sıkıcı bulduğu alandır. Tam bu noktada, unutulmamalıdır ki, iyi bir İngilizce öğretmeni bilgi birikimi ve aktarım gücüyle sizi Gramer konusunda bir ‘dahi’ ye dönüştürebilirken, kelime öğrenimi konusunda yol gösterici olmaktan öteye geçemez. Bu nedenle, kelime dağarcığını geliştirme konusu öğrencinin, yoğun olarak, bireysel çalışma yapmasıyla mümkün olmaktadır. Bu yüzden, bireysel çalışma yaparken doğru kaynakları kullanmak kelime öğrenimi için olmazsa olmaz bir koşuldur. Elbette etkili kelime çalışması yapmak demek İngilizce’ de var olan 200,000’ den fazla kelimeyi bilmek demek değil, sizi doğru yönlendiren ve doğru sınırlar çizerek hedef odaklı çalıştıran bir kaynak edinerek sistemli ve etkili çalışmak demektir. Uzmanlar, yaklaşık 6000 kelime bilen bir öğrencinin akademik makaleleri %90’ın üzerinde anladığını, tespit etmiştir.

Bu doğrultuda, toplamda 6000 kelime hedefiyle, WORD PUZZLE 2, temel düzeyde 2000 kelime sunan WORD PUZZLE 1’in devamı niteliğinde olup okuduğunu anlama becerisine en üst düzeyde katkı sağlayacak ileri düzey 4000 kelimeyi öğrenmenizi hedefleyerek hazırlanmıştır.

‘Word Puzzle 2’ kitabında 36 adet Crossword Puzzle (Çengel Bulmaca), 33 adet Wordsquare Puzzle (Kare Bulmaca) bulunmaktadır. Bu kitap özellikle temel düzeydeki öğrencilerimizin yararlanması gereken bir kaynaktır.

Faydalı olması dileğiyle...